سفارش تبلیغ
صبا
در قرآن است خبر آنچه پیش از شما بود ، و خبر آنچه پس از شماست ، و حکم آنکه چگونه بایدتان زندگى نمود . [نهج البلاغه]
 
جمعه 97 شهریور 23 , ساعت 7:5 عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سلام خدا بر شهیدان، بر انسانهاى آزاده و بزرگى که جان بر سر پیمان نهادند و در راه خدا از خود گذشتند و با این فداکارى، به برترین قله‌هاى انسانیت رسیدند و شیرینترین پاداش الهى را چشیدند: «فلا تعلم نفس ما اخفى لهم من قرة اعین»(270).

این دو مطلبى را که آقاى سرلشکر شهبازى گفتند، من تأیید مى‌کنم. هم بزرگداشت شهدا و هم مسأله‌ى زهد و برخورد درست با زخارف دنیوى را که نکته‌ى بسیار مهمى است و چیزى نیست که بشود با دو کلمه از آن گذشت. براى بزرگداشت شهدا اقدام کنید. این وظیفه‌ى ما و شماست. نام شهیدان سرافراز را زنده کنید؛ آن کسانى که عزیزترین و گرانقیمت‌ترین سرمایه‌ى خود را ایثار کردند.

قسمتی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد تجلیل از شهدا

شهادت هنر مردان خداست

چهارمین روز هفته دفاع مقدس روز تجدید بیعت با شهدا نام گرفته  ، مناسبت نیکویی برای عرض ارادت به ساحت مقدس شهیدان عالی مقام و ستارگان درخشان تاریخ امروز و فردای ما است ،لیکن حق آن است که ملت بزرگ ،همه ی روز ها و سراسر تاریخ خود را مدیون و مرهون جوانمردانی است، که با حضور فداکارانه ی خود در صف دفاع از میهن عزیز انقلاب بزرگ، خود را پیروز و ملت کهن خود را سر بلند و رو سفید کردند.

مردم ما باید آن روزهای پرمحنتی را که کشور اسلامی مورد تهاجم دشمنان قرار داشت ودر بیرون و درون مرزها درلباس ها و زیر نامهای گوناگون به ملت و کشور ما جفا و دشمنی و خیانت می شد ،هرگز از یاد نبرند ،فداکاری شهیدان و گذشت خانواد ه ها و حضور رزمندگان ما بود که ابرهای تیره ی آن روزگار دشوار را از افق زندگی این ملت زدود و بنام خدای بزرگ و یاری ولی الله الاعظم ارواحنا فداه و با رهبری امام راحل بزرگوار ،کشور را نجات داد،همیشه ودر همه تجربه های دشوار ملی ،همانگونه

فداکاریهاست که سپیده ی نجات کشور و ملت را پدیدار می سازد .

بدین جهت وظیفه ی قدردانی از ایثارگران به ویژه شهیدان فریضه ای عینی و همیشگی است . سلام خدا بر شهیدان ،درود بر همه ی ایثارگران و خانواده های گرامی آنان و رحمت و برکات خدا بر امام راحل شهیدان و سلسله جنبان شهادت دجمهوری اسلامی ایران  .

 

 پروردگارا! دلهاى خانواده‌هاى شهدا، خانواده‌هاى جانبازان، خود جانبازان، مفقودین و خانواده‌هایشان را به فضل و رحمت خود آرامش و تسلى ببخش.

 

بر قامت بی سر شهیدان صلوات                         برفاطمه (سلام الله علیها)همنوای حیدر صلواتلیست کل یادداشت های این وبلاگ