سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانشمندان، پیشوا و پرهیزگاران، سروراند و همنشینی آنها، مایه فزونی است . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
 
دوشنبه 89 آذر 15 , ساعت 1:57 عصر
+ دوست 

دنیا را بد ساخته اند.........
کسی را که دوست داری،تورادوست نمی دارد.
کسی که تورا دوست دارد ،تو دوستش نمی داری
loo3-4.jpg اما کسی که تو دوستش داری و او هم تو را دوست دارد
به رسم و آئین هرگز به هم نمی رسند و این رنج است .
زندگی یعنی این .....


شنبه 89 آبان 29 , ساعت 7:25 صبح

حضرت امام باقر (ع):
هر گاه مردم در برابر گناهی که در جامعه رواج پیدا کرده سکوت کنند و در صدد رفع آن بر نیایند خداوند به زودی همه ایشان را مشمول عذاب می فرماید.


شنبه 89 آبان 29 , ساعت 7:24 صبح

سخن هفته

رسول گرامی (ص) می‌فرمایند
نشانه? انسانیت کامل ده چیز است:
1) دعای بسیار به درگاه خدا کردن.
2) مرگ و آخرت را یاد کردن.
3) قرآن بخوانید و بفهمید و عمل کنید.
4) نیکی و احسان را در حق مومنین و مومنات کوتاهی نکنید.
5) دقت کنید هرچه برای خود نمی‌خواهید برای دیگران نپسندید.
6) و هرچه برای خود می‌خواهید برای مردم بخواهید.
7) از کار خیر به ستوه نیایید.
8) بار خود را به دوش دیگران نیفکنید.
9) چون به کسی احسان کردید منت نگذارید.
10) دنیا را زندان بدانید


شنبه 89 آبان 29 , ساعت 7:22 صبح
   
 
تشریح برنامه های هفته بسیج

رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری به تشریح برنامه‌های هفته بسیج پرداخت.

  

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های هفته بسیج برگزار شد، با بیان اینکه این هفته با یاد و بزرگداشت شهیدان محسن وزوایی و مریم فرهانیان آغاز می‌شود، شعار هفته بسیج را با توجه به تقارن آن با عید غدیر و در پی رویکرد جدید بسیج در توجه به همه جنبه‌های جهاد، شعار "بسیج، ولایت و جهاد همه جانبه عنوان کرد ".

نقدی ادامه داد: در اولین روز هفته بسیج که با شعار "بسیج، مسجد و قرآن " در پی لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و پیام اخیرشان به اجلاس نماز، در روز شنبه آغاز خواهد شد، گلباران حرم مطهر امام خمینی (ره) و دیدار با مراجع عظام از جمله برنامه‌های روز اول هفته بسیج خواهد بود.

 

وی به برپایی نمایشگاه‌ بسیج و جهاد همه‌جانبه در 20 هزار مسجد سراسر کشور اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه‌ها آثار فرهنگی، هنری، ادبی و علمی بسیجیان و نخبگان هر محله در مسجد همان محل قرار داده می‌شود و در شب عید غدیر صاحبان آثار برتر در هر مسجد از سوی بسیج و ائمه جماعات مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین به برپایی همایش مشترک ائمه جماعات سراسر کشور در شهرستان‌ها با روسای هیئت امناء و فرماندهان پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات اشاره کرد و گفت: این نشست‌ها با هدف ایجاد وحدت بیشتر میان ارکان مهم مساجد برگزار می‌شود.

نقدی افزود: برپایی نمایشگاه کتاب مقاومت در هزار مسجد کشور و افتتاح این نمایشگاه‌ها به صورت نمادین در نماز جمعه این هفته تهران از دیگر برنامه‌های روز اول هفته بسیج خواهد بود که در آن، کتاب‌ها با تخفیف 50 درصد در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد.

 

وی شعار روز دوم هفته بسیج را "خودباوری و جهاد علمی " معرفی کرد و افزود: محور کار در روز دوم دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خواهد بود که برگزاری نشست‌های بزرگ جهاد علمی دانشجویان در تمامی دانشگاه‌های کشور را خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین جشنواره تجلیل از آثار برتر بسیجیان شامل اختراعات، ابتکارات و پژوهش‌های به نتیجه رسیده که در طول سال در سطح شهرستان‌ها با یکدیگر رقابت کردند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: مرحله نهایی این جشنواره در سطح استان‌ها در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار می‌شود.

نقدی همچنین به برپایی همایشی در جنب این جشنواره با یاد شهید دکتر مسعود علی‌محمد دانشمند برجسته فیزیک که سال گذشته توسط جنایتکاران صهیونیستی به شهادت رسید، اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: در این روز که سالگرد تشکیل بسیج طلبه و دانشجو به فرمان امام (ره) است، علاوه بر برنامه‌های دانشجویی، برنامه‌های دیگری در قم با هدف بزرگداشت شهید شریف قنوتی از شهدای عارف طلبه در جنگ تحمیلی با حضور هزاران طلبه بسیجی برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر پایی جشنواره علم‌پژوهان آرمان‌خواه به منظور تجلیل از دانشجویان بسیجی برتر دانشگاه‌های را از دیگر برنامه‌های روز دوم هفته بسیج دانست و افزود: در این روز برای اولین بار در کشور افتتاح 4 پژوهشکده مجازی به عنوان یک کار ابتکاری در عرصه علمی را خواهیم داشت که به واسطه آن، اساتید، دانشجویان، متخصصان و مدیران بسیجی با یکدیگر مرتبط بوده و در فضای مجازی به تبادل اطلاعات و مناظرات علمی خواهند پرداخت که البته تعداد این پژوهشکده‌ها 21 پژوهشکده است و در طول سال افتتاح خواهند شد که 4 پژوهشکده حقوق، پزشکی جامعه‌نگر، فناوری اطلاعات و پژوهشکده زن 4 پژوهشکده‌ای است که در این روز افتتاح می‌شود.

 

نقدی با بیان اینکه شعار روز سوم هفته بسیج با عنوان "بسیج، سازندگی و خدمتگزاری " نامگذاری شده است، محرومیت‌زدایی را یکی از محورهای مهم بسیج سازندگی دانست و افزود: در این روز علاوه بر افتتاح همزمان 300 پروژه محرومیت زدایی در کشور که پروژه اصلی آن در آذربایجان غربی برگزار خواهد شد، خدمات جامعه پزشکی شامل 7 بیمارستان صحرایی در مناطق سیستان، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، ایلام، کرمان و هرمزگان را خواهیم داشت که در آن پزشکان علاوه بر معاینه و درمان به انجام عمل جراحی تخصصی و فوق تخصصی نیز خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین هزار تیم پزشکی به منظور معاینه و ویزیت رایگان محرومین به مناطق مختلف کشور اعزام می‌شوند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: در این شب رزمایش بزرگ یک میلیون نفری رزمندگان بسیجی با عنوان "فدائیان ولایت " و با شعار لبیک یا علی به منظور ارتقای آمادگی دفاعی و تقویت بنیه دفاعی کشور و نیز به منظور تجدید بیعت با ولایت در مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود که فردای آن روز و در روز چهارم هفته بسیج، این بسیجیان در مناطق خود اجتماع خواهند کرد.

نقدی افزود:اجتماع 110 هزار نفری بسیجیان در تهران با یاد حماسه غدیر برگزار می‌شود که علاوه بر این حرکت نمادین بیعت با ولایت، یک اقدام ابتکاری و خلاقانه نیز در منطقه عمومی جمکران با حضور هزار هنرمند و ده‌ها هزار نفر از مردم برگزار خواهد شد که طی این برنامه‌، موضوع غدیر خم بازسازی می‌شود تا نشان دهیم بسیج همان امتداد غدیر است.

 

وی به برگزاری 4هزار اجلاس بصیرتی در کشور و نیز غبارروبی از مزار شهدا اشاره کرد و گفت: شعار روز چهارم "بسیج، ولایت و بصیرت " است که همزمان با آن، 440 ساختمان جدید برای پایگاه‌ها افتتاح خواهد شد چرا که برخی پایگاه‌ها از مکان مناسبی برخوردار نیستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین از افتتاح 75 حوزه مقاومت، 5 اردوگاه و 5 کانون ورزشی بسیج در این روز خبر داد و گفت: در این روز به دنبال فعالیت خیرخواهانه بسیجیان کشور که از همین امسال آغاز شد 4 هزار و 818 جهیزیه برای زوج‌های جوان و محروم محلات در پایگاه‌ها جمع آوری شده که به آنها تقدیم خواهد شد.

نقدی تصریح کرد: علاوه بر این و کمک‌های مردمی بسیجیان زمینه آزادی 272 نفر از زندانیانی که استحقاق آزادی را دارند، فراهم شده است.

 

وی به شعار روز پنجم هفته بسیج با عنوان "بسیج، انتظار و اقتدار " اشاره کرد و گفت: به دلیل همزمانی روز پنجم با روز جمعه تجمع بزرگ بسیجیان در نماز‌های جمعه و سخنرانی فرماندهان بسیج شهرها در نماز جمعه شهرشان را خواهیم داشت که این برنامه به صورت راهپیمایی از محل‌های دعای ندبه به سمت محل برگزاری نماز‌های جمعه انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: همچنین مراسم دعای ندبه در این روز در مسجد جمکران برگزار خواهد شد.

 

نقدی شعار روز ششم هفته بسیج را "جوان و ورزش " معرفی کرد و افزود: در این روز فعالیت‌های ورزشی از جمله صعود 3 هزار دانشجو با قله‌های شهرهای مربوطه و نیز مسابقات موتور سواری رالی در طول مرز غربی کشور و نیز رونمایی از کتاب "بر سکوی عرش " که سرگذشت بسیجیان شهید است را خواهیم داشت.

وی گفت: در این روز همچنین اعلام برنامه‌های مسابقات بومی و محلی و نیز آغاز جشنواره کشوری تئاتر بسیج به همت سازمان بسیج هنرمندان در تبریز صورت می‌گیرد.

 

رئیس سازمان بسیج شعار روز هفتم را "بسیج، عفاف و سلامت اجتماعی " دانست و گفت: در این روز برنامه بسیج جامعه زنان و انجام مشاوره‌های مختلف در کانون‌های بسیج و تمرکز بر روی موضوع آموزش زندگی سالم و نیز فراخوان جشنواره رسانه‌ای عفاف و حجاب برگزار خواهد شد.

نقدی همچنین به برپایی 9 نمایشگاه فناوری پیشرفته در 9 دانشگاه صنعتی برتر به همت بسیج اساتید و وزارت دفاع اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند نقطه شروعی برای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه داشته باشد.

 

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص همکاری بسیج و دولت در زمینه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: امروز جلسه بسیج ادارات و وزارت بازرگانی را داشتیم که یک جلسه توجیهی بود تا همکاری بیشتری در این زمینه صورت بگیرد و ما در بسیج اصناف و بسیج ادارات در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها همکاری‌ خوبی با دولت داریم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن انتقاد از عملکرد رسانه‌های کشور در خصوص ایجاد الگو برای جوانان خاطرنشان کرد: این یک درد کلی است و منحصر به یک رسانه خاص نمی‌شود. در حالی که ما انسان‌های بزرگی در جامعه داریم اما تبلیغ چندانی از سوی رسانه‌ها برای الگو سازی از آنها صورت نمی‌گیرد.

نقدی به چند نمونه مانند شهید گلدوی و جانباز بسیجی در خمین اشاره کرد و گفت: این جانباز عزیز در یک برنامه آموزشی در خمین خود را روی نارنجک انداخت و جان بسیجیان را نجات داد و تنها با خواست خدا و پس از عمل‌های جراحی متعدد امروز به زندگی خود ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: هر کجای دنیا این افراد را داشته باشند از آنها قهرمان ملی می‌سازند و فیلم، داستان و شعر از آنها ساخته می‌شود اما در کشور ما اگر یک ورزشکار یا هنرپیشه دسته سوم در جایی حرف مزخرفی بزند این امر به یک سوژه خبری برای رسانه‌های کشور تبدیل خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پدیده‌هایی مانند مرد عنکبوتی یا زورو و بتمن نشان‌دهنده فقر دنیای غرب از وجود قهرمان است و آنها سعی می‌کنند در قالب این شخصیت‌ها، این ضعف خود را جبران کنند.

نقدی خاطرنشان کرد: اگر امروز رئیس جمهور ما با اقتدار در سازمان ملل رو در روی کشورهای استکباری می‌ایستد، به دلیل پشتوانه عظیمی است که به برکت خون شهیدان ایجاد شده است.

 

وی همچنین گفت: نباید فتنه سال گذشته را دست کم گرفت چرا که هیچ ملتی در طول تاریخ از چنین فتنه‌ای به سلامت عبور نکردند اما مردم بصیر ایران و پیشتازان بسیجی آنها توانستند این فتنه را خنثی کنند اما متاسفانه هیچ‌گاه یادی از جانبازان بسیجی این فتنه که برخی از آنها 70 درصد و برخی قطع نخاع شده‌اند، نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به اقدام یک بسیجی نوجوان برای نجات دوستش که در جریان اردوهای هجرت در داخل یک رودخانه در فریدون شهر اصفهان، افتاده بود، اشاره کرد و گفت: این جوان بسیجی خود را برای نجات دوستش به رودخانه انداخت و پس از نجات وی خودش به شهادت رسید ولی متاسفانه هیچگاه یادی از او نشد و جا دارد تا میان رسانه‌ها یک مسابقه بگذاریم تا ببینیم چه کسی می‌تواند حتی اسم این شخص را پیدا کند.

نقدی در پایان تصریح کرد: ما توقع نداریم تا رسانه‌ها تنها به معرفی تشکیلات بسیج بپردازند ولی این توقع وجود دارد که معرفی تفکر بسیجی در کشور در رسانه‌ها پرداخته شود.


شنبه 89 آبان 29 , ساعت 7:22 صبح
   
 
تشریح برنامه های هفته بسیج

رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری به تشریح برنامه‌های هفته بسیج پرداخت.

  

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های هفته بسیج برگزار شد، با بیان اینکه این هفته با یاد و بزرگداشت شهیدان محسن وزوایی و مریم فرهانیان آغاز می‌شود، شعار هفته بسیج را با توجه به تقارن آن با عید غدیر و در پی رویکرد جدید بسیج در توجه به همه جنبه‌های جهاد، شعار "بسیج، ولایت و جهاد همه جانبه عنوان کرد ".

نقدی ادامه داد: در اولین روز هفته بسیج که با شعار "بسیج، مسجد و قرآن " در پی لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و پیام اخیرشان به اجلاس نماز، در روز شنبه آغاز خواهد شد، گلباران حرم مطهر امام خمینی (ره) و دیدار با مراجع عظام از جمله برنامه‌های روز اول هفته بسیج خواهد بود.

 

وی به برپایی نمایشگاه‌ بسیج و جهاد همه‌جانبه در 20 هزار مسجد سراسر کشور اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه‌ها آثار فرهنگی، هنری، ادبی و علمی بسیجیان و نخبگان هر محله در مسجد همان محل قرار داده می‌شود و در شب عید غدیر صاحبان آثار برتر در هر مسجد از سوی بسیج و ائمه جماعات مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین به برپایی همایش مشترک ائمه جماعات سراسر کشور در شهرستان‌ها با روسای هیئت امناء و فرماندهان پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات اشاره کرد و گفت: این نشست‌ها با هدف ایجاد وحدت بیشتر میان ارکان مهم مساجد برگزار می‌شود.

نقدی افزود: برپایی نمایشگاه کتاب مقاومت در هزار مسجد کشور و افتتاح این نمایشگاه‌ها به صورت نمادین در نماز جمعه این هفته تهران از دیگر برنامه‌های روز اول هفته بسیج خواهد بود که در آن، کتاب‌ها با تخفیف 50 درصد در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد.

 

وی شعار روز دوم هفته بسیج را "خودباوری و جهاد علمی " معرفی کرد و افزود: محور کار در روز دوم دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خواهد بود که برگزاری نشست‌های بزرگ جهاد علمی دانشجویان در تمامی دانشگاه‌های کشور را خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین جشنواره تجلیل از آثار برتر بسیجیان شامل اختراعات، ابتکارات و پژوهش‌های به نتیجه رسیده که در طول سال در سطح شهرستان‌ها با یکدیگر رقابت کردند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: مرحله نهایی این جشنواره در سطح استان‌ها در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار می‌شود.

نقدی همچنین به برپایی همایشی در جنب این جشنواره با یاد شهید دکتر مسعود علی‌محمد دانشمند برجسته فیزیک که سال گذشته توسط جنایتکاران صهیونیستی به شهادت رسید، اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: در این روز که سالگرد تشکیل بسیج طلبه و دانشجو به فرمان امام (ره) است، علاوه بر برنامه‌های دانشجویی، برنامه‌های دیگری در قم با هدف بزرگداشت شهید شریف قنوتی از شهدای عارف طلبه در جنگ تحمیلی با حضور هزاران طلبه بسیجی برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر پایی جشنواره علم‌پژوهان آرمان‌خواه به منظور تجلیل از دانشجویان بسیجی برتر دانشگاه‌های را از دیگر برنامه‌های روز دوم هفته بسیج دانست و افزود: در این روز برای اولین بار در کشور افتتاح 4 پژوهشکده مجازی به عنوان یک کار ابتکاری در عرصه علمی را خواهیم داشت که به واسطه آن، اساتید، دانشجویان، متخصصان و مدیران بسیجی با یکدیگر مرتبط بوده و در فضای مجازی به تبادل اطلاعات و مناظرات علمی خواهند پرداخت که البته تعداد این پژوهشکده‌ها 21 پژوهشکده است و در طول سال افتتاح خواهند شد که 4 پژوهشکده حقوق، پزشکی جامعه‌نگر، فناوری اطلاعات و پژوهشکده زن 4 پژوهشکده‌ای است که در این روز افتتاح می‌شود.

 

نقدی با بیان اینکه شعار روز سوم هفته بسیج با عنوان "بسیج، سازندگی و خدمتگزاری " نامگذاری شده است، محرومیت‌زدایی را یکی از محورهای مهم بسیج سازندگی دانست و افزود: در این روز علاوه بر افتتاح همزمان 300 پروژه محرومیت زدایی در کشور که پروژه اصلی آن در آذربایجان غربی برگزار خواهد شد، خدمات جامعه پزشکی شامل 7 بیمارستان صحرایی در مناطق سیستان، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، ایلام، کرمان و هرمزگان را خواهیم داشت که در آن پزشکان علاوه بر معاینه و درمان به انجام عمل جراحی تخصصی و فوق تخصصی نیز خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین هزار تیم پزشکی به منظور معاینه و ویزیت رایگان محرومین به مناطق مختلف کشور اعزام می‌شوند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: در این شب رزمایش بزرگ یک میلیون نفری رزمندگان بسیجی با عنوان "فدائیان ولایت " و با شعار لبیک یا علی به منظور ارتقای آمادگی دفاعی و تقویت بنیه دفاعی کشور و نیز به منظور تجدید بیعت با ولایت در مناطق مختلف کشور برگزار می‌شود که فردای آن روز و در روز چهارم هفته بسیج، این بسیجیان در مناطق خود اجتماع خواهند کرد.

نقدی افزود:اجتماع 110 هزار نفری بسیجیان در تهران با یاد حماسه غدیر برگزار می‌شود که علاوه بر این حرکت نمادین بیعت با ولایت، یک اقدام ابتکاری و خلاقانه نیز در منطقه عمومی جمکران با حضور هزار هنرمند و ده‌ها هزار نفر از مردم برگزار خواهد شد که طی این برنامه‌، موضوع غدیر خم بازسازی می‌شود تا نشان دهیم بسیج همان امتداد غدیر است.

 

وی به برگزاری 4هزار اجلاس بصیرتی در کشور و نیز غبارروبی از مزار شهدا اشاره کرد و گفت: شعار روز چهارم "بسیج، ولایت و بصیرت " است که همزمان با آن، 440 ساختمان جدید برای پایگاه‌ها افتتاح خواهد شد چرا که برخی پایگاه‌ها از مکان مناسبی برخوردار نیستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین از افتتاح 75 حوزه مقاومت، 5 اردوگاه و 5 کانون ورزشی بسیج در این روز خبر داد و گفت: در این روز به دنبال فعالیت خیرخواهانه بسیجیان کشور که از همین امسال آغاز شد 4 هزار و 818 جهیزیه برای زوج‌های جوان و محروم محلات در پایگاه‌ها جمع آوری شده که به آنها تقدیم خواهد شد.

نقدی تصریح کرد: علاوه بر این و کمک‌های مردمی بسیجیان زمینه آزادی 272 نفر از زندانیانی که استحقاق آزادی را دارند، فراهم شده است.

 

وی به شعار روز پنجم هفته بسیج با عنوان "بسیج، انتظار و اقتدار " اشاره کرد و گفت: به دلیل همزمانی روز پنجم با روز جمعه تجمع بزرگ بسیجیان در نماز‌های جمعه و سخنرانی فرماندهان بسیج شهرها در نماز جمعه شهرشان را خواهیم داشت که این برنامه به صورت راهپیمایی از محل‌های دعای ندبه به سمت محل برگزاری نماز‌های جمعه انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: همچنین مراسم دعای ندبه در این روز در مسجد جمکران برگزار خواهد شد.

 

نقدی شعار روز ششم هفته بسیج را "جوان و ورزش " معرفی کرد و افزود: در این روز فعالیت‌های ورزشی از جمله صعود 3 هزار دانشجو با قله‌های شهرهای مربوطه و نیز مسابقات موتور سواری رالی در طول مرز غربی کشور و نیز رونمایی از کتاب "بر سکوی عرش " که سرگذشت بسیجیان شهید است را خواهیم داشت.

وی گفت: در این روز همچنین اعلام برنامه‌های مسابقات بومی و محلی و نیز آغاز جشنواره کشوری تئاتر بسیج به همت سازمان بسیج هنرمندان در تبریز صورت می‌گیرد.

 

رئیس سازمان بسیج شعار روز هفتم را "بسیج، عفاف و سلامت اجتماعی " دانست و گفت: در این روز برنامه بسیج جامعه زنان و انجام مشاوره‌های مختلف در کانون‌های بسیج و تمرکز بر روی موضوع آموزش زندگی سالم و نیز فراخوان جشنواره رسانه‌ای عفاف و حجاب برگزار خواهد شد.

نقدی همچنین به برپایی 9 نمایشگاه فناوری پیشرفته در 9 دانشگاه صنعتی برتر به همت بسیج اساتید و وزارت دفاع اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه می‌تواند نقطه شروعی برای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه داشته باشد.

 

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص همکاری بسیج و دولت در زمینه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: امروز جلسه بسیج ادارات و وزارت بازرگانی را داشتیم که یک جلسه توجیهی بود تا همکاری بیشتری در این زمینه صورت بگیرد و ما در بسیج اصناف و بسیج ادارات در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها همکاری‌ خوبی با دولت داریم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن انتقاد از عملکرد رسانه‌های کشور در خصوص ایجاد الگو برای جوانان خاطرنشان کرد: این یک درد کلی است و منحصر به یک رسانه خاص نمی‌شود. در حالی که ما انسان‌های بزرگی در جامعه داریم اما تبلیغ چندانی از سوی رسانه‌ها برای الگو سازی از آنها صورت نمی‌گیرد.

نقدی به چند نمونه مانند شهید گلدوی و جانباز بسیجی در خمین اشاره کرد و گفت: این جانباز عزیز در یک برنامه آموزشی در خمین خود را روی نارنجک انداخت و جان بسیجیان را نجات داد و تنها با خواست خدا و پس از عمل‌های جراحی متعدد امروز به زندگی خود ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: هر کجای دنیا این افراد را داشته باشند از آنها قهرمان ملی می‌سازند و فیلم، داستان و شعر از آنها ساخته می‌شود اما در کشور ما اگر یک ورزشکار یا هنرپیشه دسته سوم در جایی حرف مزخرفی بزند این امر به یک سوژه خبری برای رسانه‌های کشور تبدیل خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پدیده‌هایی مانند مرد عنکبوتی یا زورو و بتمن نشان‌دهنده فقر دنیای غرب از وجود قهرمان است و آنها سعی می‌کنند در قالب این شخصیت‌ها، این ضعف خود را جبران کنند.

نقدی خاطرنشان کرد: اگر امروز رئیس جمهور ما با اقتدار در سازمان ملل رو در روی کشورهای استکباری می‌ایستد، به دلیل پشتوانه عظیمی است که به برکت خون شهیدان ایجاد شده است.

 

وی همچنین گفت: نباید فتنه سال گذشته را دست کم گرفت چرا که هیچ ملتی در طول تاریخ از چنین فتنه‌ای به سلامت عبور نکردند اما مردم بصیر ایران و پیشتازان بسیجی آنها توانستند این فتنه را خنثی کنند اما متاسفانه هیچ‌گاه یادی از جانبازان بسیجی این فتنه که برخی از آنها 70 درصد و برخی قطع نخاع شده‌اند، نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به اقدام یک بسیجی نوجوان برای نجات دوستش که در جریان اردوهای هجرت در داخل یک رودخانه در فریدون شهر اصفهان، افتاده بود، اشاره کرد و گفت: این جوان بسیجی خود را برای نجات دوستش به رودخانه انداخت و پس از نجات وی خودش به شهادت رسید ولی متاسفانه هیچگاه یادی از او نشد و جا دارد تا میان رسانه‌ها یک مسابقه بگذاریم تا ببینیم چه کسی می‌تواند حتی اسم این شخص را پیدا کند.

نقدی در پایان تصریح کرد: ما توقع نداریم تا رسانه‌ها تنها به معرفی تشکیلات بسیج بپردازند ولی این توقع وجود دارد که معرفی تفکر بسیجی در کشور در رسانه‌ها پرداخته شود.


شنبه 89 آبان 29 , ساعت 7:17 صبح

غذا یا دوا

 

سرتان درد می کند؟

ماهی بخورید.

ماهی زیاد مصرف کنید. روغن ماهی به پیش گیری از سردرد کمک می کند.

زنجبیل هم با کاهش التهاب و درد عملکرد مشابهی دارد.

 

تب دارید؟

ماست میل کنید.

قبل از شروع فصل گرده افشانی ماست زیاد مصرف کنید.

همچنین بطور روزانه از عسل محلی منطقه خود میل کنید.

 

برای جلوگیری از سکته:

چای بنوشید.

با مصرف مرتب چای از رسوب چربی بر روی دیواره شریان ها جلوگیری کنید.

 (در مورد خودم چای اثر خوبی برای کاهش اشتها داشته و مانع اضافه وزن شده است.... چای سبز برای سیستم ایمنی فوق العاده است)!

 

بیخوابی دارید؟

عسل بخورید.

از عسل بعنوان داروی مسکن و آرام بخش استفاده کنید.

 

دچار آسم هستید؟

پیاز بخورید.

مصرف پیاز التهاب نایژک ها را از بین می برد.

(وقتی بچه بودم مادرم بسته پیاز درست می کرد تا روی قفسه سینه ما بگذارد. برای درمان بیماری های تنفسی خوب بود و کمک می کرد بهتر نفس بکشیم.)

 

از ورم مفاصل رنج می برید؟

باز هم ماهی میل کنید.

ماهی قزل آلا، تون، خال مخالی و ساردین از ورم مفاصل جلوگیری می کند.

(ماهی سرشار از روغن های امگاست که برای سیستم ایمنی فوق العاده است.)

 

دل بهم خوردگی دارید؟

موز و زنجبیل.

موز به معده ای که اذیت شده کمک می کند.

زنجبیل حالت تهوع صبحگاهی و دل آشوب را درمان می کند.


شنبه 89 آبان 29 , ساعت 7:15 صبح

فواید کشمش

انگور خشک شده که همه به نام کشمش می شناسند، قرن ها پیش به وجود آمده است.کشمش در ایران و مصر در 2000 سال قبل از میلاد، تولید شده بود.

1- کشمش، میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود. یک غذای پر انرژی، کم چرب و کم سدیم می باشد. بنابراین برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند، خوردن کشمش بسیار مفید می باشد.

2- کشمش دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد و از تخریب سلولی جلوگیری می کند.

3- کشمش برای سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی را بر عهده دارد، به همین دلیل مصرف آن برای زنان قبل از یائسگی بسیار مفید است..

4- منبع خوب ویتامین D و هورمون استروژن می باشد.

5- کشمش باوجودی که شیرین و چسبناک می باشد، بر دندان اثر مخربی ندارد و باعث خرابی دندان نمی شود، حتی می توان گفت این میوه خشک از فساد دندان جلوگیری می کند. کشمش برای سلامت دندان و لثه بسیار مفید می باشد.

6- کشمش منبع خوب ویتامین ها و عناصر مغذی بدن می باشد. عناصر و ویتامین هایی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین B در کشمش موجود است.

7- کشمش محتوی مقدار زیادی آهن می باشد. 600 گرم کشمش، 90 درصد آهن مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. 100 گرم کشمش در حدود 88/1میلی گرم آهن دارد، در حالیکه 100 گرم گوشت گاو بین 4-2 میلی گرم آهن دارد.

8- کشمش، منبع خوب فیبر، آنتی اکسیدان و همچنین منبع خوب انرژی می باشد.

9- فیبر باعث جلوگیری از سرطان کولون، کمک در جلوگیری از رشد غیر معمول سلول ها، بیماری ها و همچنین کنترل قند خون را می شود.

10- کشمش را به گوشت اضافه کنید تا مقدار چربی غذا را کم کند و مقدار فیبر و آهن را افزایش و مقدار سدیم را کاهش دهد.

11- آنتی اکسیدان از پیری و بیماری های حاصله از آن می کاهد.

12- کشمش از سرطان جلوگیری می کند.

13- کشمش میزان LDL یا کلسترول بد را در خون کم می کند و باعث کاهش بیماری قلبی می گردد.

14- اگر به مدت 4 هفته هر روز کشمش مصرف کنید، آنتی اکسیدان در خون افزایش و کلسترول بد( LDL) کاهش می یابد.

15- کشمش موجب کاهش استرس می گردد.

16- این میوه خشک باعث عملکرد صحیح رگ های بدن می شود.

17- کشمش برای درمان بی نظمی معده و یبوست مصرف می شود. برای جلوگیری از این ناخوشی ها می توانید، 6-5 عدد کشمش را خیس کنید و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشید.

18- تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که قبل و در حین ورزش، حدود یک فنجان کشمش مصرف می کنند، بهتر از بقیه سلول های بدن را از آسیب حفظ می کنند.

19- کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن نیز می باشد.

20- کشمش مانند هویج، برای سلامتی چشم نیز خوب است..

21- کشمش باعث تقویت اعصاب می شود.

22- کشمش، سستی و رخوت را از بدن دور می کند.

23- با خوردن کشمش، غضب را از خود دور کنید..

24- کشمش موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می گردد.

25- کشمش، دهان را خوشبو می کند.

26- کشمش، اسپاسم یا گرفتگی عضلانی را کم می کند.

پس از همین حالا، کشمش را به ماست یا سالاد خود اضافه کنید و از خوردن آن لذت برید.


یکشنبه 89 آبان 16 , ساعت 2:21 عصر


شنبه 89 آبان 15 , ساعت 2:7 عصر

درگذشت تأثر برانگیز شادروان حاج احمد خلجی پدر شهید اکبر خلجی  که به حق اسوه  صبر ، ایثار و فداکاری بودند، اندوهی بزرگ بر جان و وجودمان فرونشاند.
پدری که خالصانه و برای رضایت حضرت حق از عزیزترین سرمایه خویش گذشت. ما به روح پاک این سفر کرده به ملکوت و ارواح تابناک فرزند شهیدش  درود می‌فرستیم.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به بازماندگان از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و صبر جمیل برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم. "
مدیر وبلاگ


شنبه 89 آبان 15 , ساعت 1:56 عصر
جزوه آموزش قرآن پایه پنجم ( کتاب جدیدالتالیف طرح آزمایشی )

 با توجه به تغییر کتاب قرآن پایه پنجم و اینکه کتاب راهنمای معلم چاپ شده ممکن است دیر به دست همکاران برسد، سعی شد خلاصه ای از مطالب کتاب راهنما ( قسمت مربوط به پایه پنجم )و مطالبی که توسط مؤلفان محترم در دوره ضمن خدمت ارائه گردیده به صورت جزوه ای تهیه گردد. در این جزوه علاوه بر روشهای تدریس هر جلسه، مطالبی در مورد قواعد به کار رفته در کتاب و همچنین روش اشاره به حرکات نیز قرار داده شده است.

    دانلود جزوه ی آموزش قرآن پایه پنجم برای همکاران


   1   2   3   4   5   >>   >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ